درباره ما

سلام و درود

من هم مثل خیلی از شما دوستان اطلاعات زیادی از فرش ابریشم قم نداشتم. با اینکه در قم بدنیا آمده و به هنرهای اصیل علاقه مندم ولی به دلیل اینکه این محصول بیشتر یک محصول صادراتی بود،خیلی دانش زیادی نسبت به آن نداشتم.

من صاحب یک کسب و کار فعال و موفق در زمینه محصولات آرایشی بوده ام و پیشرفت روز افزون مجموعه تحت نظارتم به من فرصت کمی برای بهره بردن از این دست زیبایی ها را می داد.

در یک برهه زمانی فشار بسیار بالایی به مجموعه ما وارد شد و اضطراب و نگرانی های جدیدی به من وارد شد. 

در این زمان بود که ناخود آگاه ذهن من دنبال یک راه گریز و فرار از این همه فشار و اضطراب بود.

به ناگاه و به صورت تصادفی در آغوش این هنر اصیل و بی انتها افتادم.در ابتدا به عنوان یک مجموعه دار از خرید قطعه های زیبای فرش ابریشم و در ادامه با خرید و تجهیز دفتر فعلی گالری به صورت جدی وارد این عرصه شدم. 

تجربه حضور در بازار(اگر چه در یک شاخه دیگر)و ارتباط نزدیک با تولیدکنندگان این محصول سبب شد از لحاظ قیمت و کیفیت بتوانم مجموعه ای قابل رقابت و دفاع را ایجاد کنم.

یکی از دوستانم در زمینه طراحی فرش به طنز می گفت:مراقب باش که خیلی عاشق این هنر نشی! که اگر زیادی عاشق شدی دیگر سم زدایی این هنر به راحتی ها نیست! 

به دلیل هزینه بسیار بالای تولید و اهمیت حفظ طرح های خاص و انحصاری،همیشه چرخه تولید و تجارت فرش ابریشم خیلی مخفی و رمز آلود بوده است.

ما در گالری راه ابریشم با یک نگاه نو و خلاق به دنبال تحول و ایجاد یک موج بزرگ در این صنعت دلربا هستسم که حاصل آن خارج کردن این جواهر بی مثال و ناشناخته از کنج عزلت است.

با توجه به بی مهری های سال های گذشته نسبت به این هنر و مشکلات متعدد ایجاد شده بعد از تحریم های سنگین و مضاف بر این،همه گیری بیماری کرونا در یک برهه روز به روز از درخشش این هنر بی بدیل و فاخر در کشور های هدف کاسته شد.

لازم به ذکر است که با تحول در چرخه تولید و تجارت این محصول زیبا و دل انگیز، ما از انقراض یک هنر در بالاترین تراز جهانی و با سابقه ای چندین هزار ساله جلوگیری خواهیم کرد.

و با ایجاد یک حلقه پویا با یک نگاه جهانی،راه را برای بازگشت چند هزار شغل پایدار و با در آمد مقبول و در شأن تلاش و زحمت استاد کاران این هنر هموار کرد.به عبارت دیگر ما حلقه مفقوده این هنر را تجارت بین المللی آن می دانیم.

با توجه به ابزارهای جدید تجارت دیجیتال در سطح بین المللی از یک سو و اشراف کامل این مجموعه به فرهنگ و زبان عربی و همینطور تسلط کامل به زبان انگلیسی از سوی دیگر،مجموعه راه ابریشم بر آن است که با همراهی شما هنر دوستان عزیز قدمی هر چند کوچک در جهت درخشش و اعتلای مجدد این هنر اصیل، فاخر و بی همتا در بازار های جهانی برداریم.

به امید روز های روشن و پر فروغ برای این هنر و همه هنرمندان و دست اندر کاران عزیز تلاشگر و زحمتگر و زحمت کش این صنعت.

 

 
X
جهت برقراری ارتباط با کارشناسان فروش لطفا پیام خود را در کادر زیر وارد نمایید و روی دکمه ارسال کلیک فرمایید.

و یا در صورت تمایل می توانید با کلیک روی دکمه زیر در پیام رسان واتس اپ پیام خود را برای ما ارسال فرمایید WhatsApp
پیام شما ذخیره شد.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت